.

Pojďme si více osvětlit... Havoline ProDS VB SAE 0W-20

03-05-2023

Jaký tento olej přesně je?

Olej Havoline ProDS VB SAE 0W-20 obsahující technologicky pokročilá aditiva byl navržen specificky tak, aby vyhoval požadavku normy VW 508.00/509.00 společnosti Volkswagen na mazání motoru. Je to univerzální motorový olej vhodný do nejnovějších motorů Volkswagen-Audi s přímým i nepřímým vstřikováním paliva, jakož i do naftových motorů s přímým vstřikováním paliva, do všech naftových motorů osobních automobilů se systémem úpravy výfukových plynů vybavených filtrem k zachycování pevných částic (DPF), jakož i do motorů osobních automobilů s hybridním pohonem.

 

Co to znamená pro uživatele?

Řidiči osobních automobilů vybavených nízkoemisními úspornými benzinovými a naftovými motory Volkswagen-Audi, jakož i těchto vozidel s hybridními pohony se mohou spolehnout, že tento motorový olej splní jejich požadavky na mazání [CC1]. Jeho složení bylo zvoleno tak, aby měl vysokou výkonnost a poskytoval silnou ochranu motoru, přičemž jeho nízká viskozita spolu s pokročilým aditivním systémem pomáhá zlepšovat účinnost využití paliva.

 

A navíc, jedná se o výrobek, u něhož je použita technologie Mid SAPS (snížený obsah sulfátového popela, fosforu a síry) s cílem chránit katalyzátory a DPF systémy naftových motorů, což napomáhá ke snížení emisí. Motorový olej Havoline ProDS VB SAE 0W-20 je pro spotřebitele spolehlivou volbou, neboť přispívá k zajištění optimální provozní životnosti motoru tím, že chrání válce, písty, pístní kroužky a mechanismus ventilů motoru před opotřebením a korozí.

Vedle shora uvedeného, je tento výrobek navržen tak, že zajišťuje dispergaci sazí a eliminaci nepříznivého vlivu kalů, což pomáhá chránit motor před opotřebením. Uživatelé si mohou být jisti tím, že při startování motoru za chladu, má  olej za nízké teploty dobrou tekutost, což napomáhá rychlé cirkulaci oleje a omezuje tak na minimum opotřebení životně důležitých částí motoru.

V jakých vozidlech by se tento olej měl používat?

Tento výrobek se doporučuje pro vozidla, jejichž motory vyžadují motorový olej splňující požadavky normy VW 508.00/509.00 tedy, jinak řečeno, VW Blue Oil. Havoline ProDS VB SAE 0W-20 je motorový olej pro osobní automobily s benzinovými a naftovými motory a vozidla s hybridním pohonem v rámci shora uvedených specifikací. Nicméně zákazníci museji mít na paměti, že tento motorový není zpětně kompatibilní s jinými ještě aktivně používanými, ale již zastaralými VW-Audi specifikacemi motorových olejů. Protože tento výrobek je pro některé motory nevhodný, je třeba, aby motoristé nahlédli do uživatelské příručky pro majitele vozidla a zjistili, zda mohou tento olej ve svém vozidle použít.

Splňuje tento motorový olej ještě nějaké další specifikace výrobců?

Havoline ProDS VB SAE 0W-20 splňuje také výkonové specifikace dle norem Porsche C20 a Volkswagen VW 508.00/509.00.

Pro další informace o oleji Havoline ProDS VB SAE 0W-20 klikněte zde.

https://www.texacolubricants.com/en_uk/home/learning/from-chevron/personal-rec-vechicles-and-equipment/Shining-the-light-on-Havoline-ProDS-VB-SAE-0W-20.html

Zpět