.

MOBILNÍ LABORATOŘ A JEJÍ „PYROTECHNICI“ JSOU ZPÁTKY NA CESTĚ!

24-04-2017

Cestovní laboratoř odhaluje tajemství a zábavnou stránku chemie, této jinak komplikované vědy.    

Mobilní laboratoř se v severním Bulharsku vydala na dlouhou cestu s úmyslem navštívit 11 škol. Cesta probíhala pod finanční záštitou holdingu Prista Oil a za podpory sofijské univerzity a fakulty chemie a farmacie. 

Laboratoř je součástí Chemgeneration, iniciativy ve výuce chemie, která byla založena v Bulharsku v roce 2011. Dnes je Prista Oil hlavním partnerem a sponzorem tohoto projektu, díky čemuž může laboratoř studenty nezvyklým způsobem seznámit s úžasným světem vědy. Cestující laboratoř je iniciativou, která v Bulharsku usiluje o povzbuzení vzdělávání v oboru chemie. Jedním z jejích hlavních cílů je zábavným způsobem vzbudit v mladých lidech zájem o vědu, a ukázat jim roli chemie v dnešním světě.

Nadšení, zvídavost, a píle jsou hnacím mechanismem studentů, kteří jsou oslněni nejen efekty experimentů, ale i jejich názvy – „semafor“, „sloní pěna“ a jiné. Tímto způsobem studenti porozumí oxidačně-redukčním procesům a tepelným efektům chemických reakcí, což bude motivovat jejich zájem o chemii.

První setkání proběhlo v městě Knezha, následovalo Veliko Tarnovo, Gabrovo a Tryavna. 21. dubna proběhla dvě setkání ve městě Silistra, a 22. dubna Pyrotechnici navštívili Varnu.

V úterý cesta Pyrotechniků pokračuje ve Varně, poté jedou Razgradu a Rousse.

Zpět