.

AUTOMECHANIKA FRANKFURT 2022

09-08-2022

13 – 17 září

Restartování automobilového poprodejního trhu: seznamte se s inovacemi klíčových aktérů na poli mezinárodního obchodu, získejte více informací o nových technologiích a trendech na mezinárodním setkání zaměřeném na výrobní průmysl, opravny a obchod s autodíly.

Na rozdíl od kteréhokoli jiného veletrhu, tento představuje celý hodnotový řetězec automobilového poprodejního trhu. Veletrh Automechanika Frankfurt se bude konat ve svém známém formátu předního světového veletrhu po dobu 5 dnů: 13. - 17. září 2022. Bulharská společnost Prista Oil Holding se veletrhu zúčastní a bude mít svůj vlastní stánek v hale 9, stánek C.70

news-pic

Mezinárodní automobilový poprodejní trh je jedním z nejdynamičtějších trhů na světě. Automechanika jako přední obchodní značka, pokud jde o veletrhy, je se svými 13 akcemi po celém světě její nejdůležitější platformou. Je nejen místem mezinárodního setkání výrobního průmyslu, opravárenských dílen a obchodu s automobily, ale také reprezentuje celý hodnotový řetězec automobilového trhu s náhradními díly jako žádný jiný veletrh.

news-pic

Automechanika Frankfurt 2018

Co od veletrhu Automechanika Frankfurt 2022 očekávat?

Innovation4mobility – inovace pro mobilitu

Jak se s NOVOU MOBILITOU změní automobilový poprodejní trh? Seznamte se s výrobky a řešeními pro mobilitu budoucnosti na speciální výstavě Innovation4Mobility. Pozornost je soustředěna na technologie alternativních pohonů, digitalizaci a konektivitu. Seznamte se s inovacemi a novými technologiemi, navažte kontakty se start-upy a průkopníky mobility a učte se od odborníků z průmyslu, vědy a výzkumu. Inovace z oblasti kombinované mobility a mikromobility najdete v parku mobility budoucnosti na volném prostranství.

Udržitelná řešení

Stále více a více klíčových hráčů v oboru, velkých dodavatelů a výrobců investuje do udržitelných a klimaticky neutrálních řešení, která spotřebovávají méně zdrojů, přičemž tato řešení na veletrhu Automechanika prezentují. Udržitelnost má mnoho aspektů, počínaje výrobou šetrnou ke klimatu a výrobními procesy, přes používání nových materiálů, elektrifikaci, alternativní technologie pohonu a paliva až po recyklaci a repasování.

Speciální nákladní vozy, klasické automobily, karavany

Veletrh Automechanika Frankfurt není jen o osobních automobilech, ale také o užitkových vozidlech, karavanech a klasických automobilech. Trh je pro autoservisy lukrativní tím, že nabízí jednu nebo více dalších obchodních možností. Seznamte se s nejnovějšími trendy a inovacemi, učte se od odborníků na akci Automechanika Academy nebo na workshopech. Vyzkoušejte si mobilitu budoucnosti a navažte kontakty s dalšími odborníky z automobilového průmyslu. Automechanika nabízí rozsáhlý program.

Zde se podívejte na KALENDÁŘ AKCÍ: https://automechanika.messefrankfurt.com/frankfurt/en/programme-events/events.html#/

Dílna a služby

news-pic

Digitalizace, elektrifikace, tlak na náklady a potřeba investic (do vybavení nebo know-how) jsou významnou hnací silou procesu změn v podnikání v oblasti autodílen.  Koncepce služeb, opatření v oblasti bezpečnosti a vybavení dílen pro opravy elektrických nebo hybridních vozidel, přístup k datům, diagnostika, aplikace, e-mobilita, online portály, udržitelnost, nábor zaměstnanců a měnící se chování uživatelů patří k nejvýznamnějším trendům a výzvám, které v současné době zásadně ovlivňují trh v oblasti automobilových poprodejních služeb. Vedle klasického sortimentu v oblasti spalovacích motorů, jako jsou oleje a maziva, představí vystavovatelé na veletrhu Automechanika Frankfurt zejména inovativní řešení a nové obchodní modely pro budoucnost.

Řešení v oblasti náhradních dílů a technologie

news-pic

Celé spektrum dílů a součástí, jakož i elektronických součástí a konektivity pro automobily, motocykly a užitková vozidla tvoří základ veletrhu Automechanika Frankfurt ve východní části areálu. Od klasických součástí, jako je podvozek, standardní mechanické díly, interiér a exteriér, karoserie a komponenty pro konvenční pohonné systémy, až po nejnovější trendy: repasování a nové materiály – to je doména tohoto odvětví.

Zastoupena jsou zde také témata elektroniky motorů, osvětlení vozidel a na budoucnost orientované síťové propojení elektronických prvků. Mezinárodní dodavatelé, výrobci a partneři v tomto odvětví představují stále více udržitelných, ke klimatu ohleduplných a inteligentních řešení.

Příslušenství a přizpůsobení

news-pic

I nadále pokračuje trend směřující k individualizaci. Výrobky charakteristického životního stylu dodávají vozidlu potřebnou pohodu a dělají ho jedinečným. Jízdní komfort zvyšují technické komponenty motoru a převodovky, systémy bezpečnosti, vysoce kvalitní interiér vozidla a rozsáhlá nabídka přepravních/úložných systémů. Na plánované přehlídce audiosystémů Car Media Sound Finale nebo v prostoru Car Wrapping Area věnovanému polepům aut čekají na návštěvníky veletrhu Automechanika 2022 jedinečné zážitky.

Mytí a ošetření automobilů

Očekávané převratné změny v automobilovém průmyslu představují pro odvětví mytí a ošetřování vozidel nové výzvy: Elektrifikace, udržitelnost (úprava vody) a bezpečnost jsou více než kdy jindy ve středu zájmu, pokud jde o inovace.

Konektivita, digitalizace, e-mobilita, koncepce služeb, nové technologie, tlak na náklady, měnící se chování uživatelů, to vše má vliv na proces mytí a ošetřování nákladních a osobních automobilů, motocyklů a jízdních kol budoucnosti. Jsou to významná neopomenutelná témata ve všech oborech provozovatelů myček, autosalonů, servisů a poskytovatelů péče o vozidla.

Karoserie a lakování

Nabídka vystavených exponátů v oblasti karosářství a lakování zahrnuje opravy karoserií, lakování a ochranu proti korozi, inteligentní opravy a nové materiály. V rámci doprovodného programu se diskuse vede o tématech důležitých pro budoucnost, jako jsou inovativní strategie a udržitelné investice, a to na pozadí silných tlaků na snižování nákladů, které se očekávají i nadále. Jedním z ústředních bodů je rovněž téma schopných mladých lidí a nedostatku kvalifikovaných pracovníků.

Data a konektivita

news-pic

Přístup k datům a propojení vozidel do sítě v současnosti dominují diskusím v oblasti automobilového poprodejního trhu. To totiž v budoucnu významně ovlivní vztahy mezi průmyslem, dílnami a obchodem.

E-mobilita

news-pic

V současné době existuje řada výzev, se kterými je třeba se při přechodu na elektromobilitu vyrovnat. Nedostatečná infrastruktura dobíjecích stanic, vývoj, výroba a potíže se zásobováním surovinami, bateriemi a polovodiči ovlivňují vývoj v tomto odvětví. Jsou zapotřebí stabilní dodavatelské řetězce, regionalizace dodavatelů a kvalifikace vývojářů softwaru. Elektromobilita také výrazně změní způsob údržby, diagnostiku a opravy vozidel. V průběhu veletrhu Automechanika se tak mohou dodavatelé představit a seznámit návštěvníky veletrhu s novými technologie.

Ocenění za inovace na veletrhu Automechanika

news-pic

Inovace oslavujeme. Zejména inovace, které určují trendy, jsou oceněny cenou Automechanika Innovation Awards. Již více než 25 let uděluje nezávislá odborná porota toto mezinárodně uznávané ocenění, a to v 9 kategoriích. Vstupy vystavujících společností se hodnotí podle následujících kritérií: novost a dokonalost řešení, funkčnost, snadnost použití, přínos pro uživatele a hospodárnost, význam pro automobilový poprodejní trh, bezpečnost, trvanlivost a kvalita, jakož i jejich přínos k ochraně klimatu, ochraně životního prostředí, zachování zdrojů a udržitelnosti.

 

Zpět